KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17388130
nr 1738 8130
Eve Eriksson
(1910-1992), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1960, Komposition med figurer. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Eve Eriksson, svensk bildkonstnär född 1910, död 1992.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 10 november 2025
kl 18:27:27
700 kr
800 kr
900 kr
1.100 kr
1.100 kr
1.700 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr